Reklama w google, czyli moc linków sponsorowanych

Reklama w google
Reklama w google

Po założeniu nowej strony internetowej bardzo ważną czynnością jest jej linkowanie w sieci. Dlaczego jest to tak istotne? Po pierwsze bowiem w ten sposób ludzie dowiadują się o naszej stronie. Znajdują linki na różnych formach, na portalach społecznościowych, blogach i w wielu innych miejscach. Po drugie na tym także polega pozycjonowanie. Większość robotów wyszukiwarek przykłada dużą wagę do tego jak wiele linków do danej strony znajduje się w sieci. Skrypty wyszukiwarek rozumieją to jako dużą popularność witryny, a więc jednocześnie także jej sporą wartość, czyli można przesuwać stronę w wynikach wyszukiwania. To dlatego osoby pozycjonujące tworzą zaplecza, katalogują strony i robią wiele innych działań. Nie ma jednak nic bardziej skutecznego jak linki sponsorowane.Wyszukiwarka Google jest obecnie największym potentatem na rynku. Każdy z nas przecież jeśli poszukuje czegoś w sieci to wchodzi właśnie na Google, prawda? Reklama w Google może przynieść nam więc bardzo wiele korzyści. Niezwykle istotne są tutaj linki sponsorowane. To te linki, które znajdują się zawsze na samej górze w wynikach wyszukiwania po wpisaniu przez nas danej frazy kluczowej. Na jakiej zasadzie się one pojawiają?

Odbywa się to dokładnie tak samo jak w przypadku wyszukiwania stron internetowych. Po wpisaniu słów kluczowych wyświetlają się te strony, których treść odpowiada tym słowom. Dokładnie tak samo jest w przypadku linków sponsorowanych. Pojawiają się one wtedy, gdy wpisane słowa kluczowe pasują do tematyki takiego linku. Reklama w Google ma bardzo ważną zaletę. W tym wypadku płacimy bowiem za realne efekty. Naliczane są bowiem opłaty za każde wyświetlenie naszej reklamy jak i jej kliknięcie. Jeśli reklama nie przynosi efektu to nic nie płacimy.

Reklama w google poprzez linki sponsorowane ma jeszcze jedną, bardzo ważną, zaletę. Chodzi o budowanie pozycji i dobrego wizerunku. Nawet jeśli nikt nie klika w te linki to i tak powoli oswaja się z naszą marką. Bardzo możliwe, że szukając produktów lub usług od razu wyszuka informacji o naszej firmie.