Kasa fiskalna dla lekarza a dla salonu fryzjerskiego

Kasa fiskalna dla lekarza
Kasa fiskalna dla lekarza

Nowy rok przynosi nowe zmiany. Od dnia 1 stycznia 2015 roku obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Finansów obligujące m.in. lekarzy, dentystów i kosmetyczki do posiadania kas fiskalnych. Bez względu na osiągany roczny obrót. Na zakup urządzeń rejestrujących przewidziano okres dwóch miesięcy.

Producenci kas fiskalnych przygotowali nowe urządzenia specjalnie dla usługodawców branży medycznej i salonów fryzjerskich. Tego rodzaju sprzęt powinien charakteryzować się określonym cechami. Zaraz dowiemy się jakimi.

Co łączy kasy dla lekarzy i fryzjerów?

Idealna kasa fiskalna dla lekarza powinna być nowoczesna i bardzo lekka. Ponadto powinna być małych rozmiarów, aby zmieścić się w  każdej teczce lekarskiej. Podobne cechy powinny charakteryzować urządzenie rejestrujące dla salonów fryzjerskich – kasa powinna być nowatorska i mała żeby nie zajmować dużo miejsca. Ponadto obydwa rodzaje kas powinny być wyposażone w wytrzymały akumulator, który zagwarantuje bardzo długą pracę urządzeń bez podłączania do źródeł zasilania. Dodatkowo warto zakupić sprzęt wyposażony w elektroniczną kopię paragonów, gdyż wtedy wszystkie paragony zapiszą się w pamięci kasy. Ponadto kasa fiskalna dla lekarza i dla fryzjera powinna być łatwa w obsłudze, posiadać wiele przydatnych funkcji i zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zarówno lekarze jak i fryzjerzy mogą również dobrać sprzęt do wystroju gabinetu lub salonu.

Kto może skorzystać z ulgi?

Lekarze, dentyści i fryzjerzy, którzy do końca grudnia 2014 roku korzystali ze zwolnienia związanego z niskim obrotem rocznym muszą zakupić urządzenia rejestrujące do 1 marca 2015 roku. Wtedy będą mogli skorzystać z ulgi przysługującej z urzędu skarbowego w wysokości do 90 % (maksymalnie do 700 zł) na zakup tego typu sprzętu. Chcąc mieć pewność, że zdążymy zapoznać się z urządzeniem warto, aby kasa fiskalna dla lekarza czy dla fryzjera została zakupiona wcześniej. Tym sposobem bez pośpiechu zostaną załatwione wszystkie formalności i będzie można spać spokojnie zamiast narażać się na dodatkowy i niepotrzebny stres czy kary finansowe.